Історія та походження Герба України

19 лютого святкується День Малого державного герба України. Саме 19 лютого 1992 року Малий герб - тризуб був офіційно ухвалений Верховною Радою.

Походження символу Тризуб має глибоке коріння і повагу в історії України, вважаючись магічним оберегом і знаком. В епоху Київської Русі він служив символом княжого роду Рюриковичів.На початку XX століття тризуб набув статусу Державного Герба УНР. Різні політичні рухи також використовували його як символ. Тризуб із мечем, що замінює середній зуб, став емблемою Організації українських націоналістів. У Радянський період цей знак був засуджений і його використання було заборонено.

Творці Малого Герба - два відомі художники Сумщини, Георгій Нарбут і Василь Кричевський, зробили свій внесок у створення герба.1917 року Василь Кричевський, за завданням Центральної Ради, опрацював дизайн герба. У 1918 році його концепція тризуба, прикрашеного оливковим вінцем, отримала схвалення. Георгій Нарбут вніс свої корективи, представивши дизайн Державного Герба і Печатки, які були прийняті гетьманом Скоропадським. Однією з його робіт був дизайн 100-рублевої банкноти УНР.

Сучасний варіант герба, який ми бачимо сьогодні, розроблений командою геральдистів: Андрієм Гречило, Олексієм Коханом та Іваном Турецьким.

Інші можливі дизайни 

Існували й інші варіанти дизайну герба: золота літера "У", зображення козака зі зброєю та золоті зірки на блакитному тлі. Михайло Грушевський, голова Центральної Ради УНР, запропонував золотий плуг на синьому тлі як символ "мирної праці", оточений гербами українських земель.Проте вирішено було використовувати тризуб Володимира Великого як символ глибокої історії української державності.

Історична дата 19 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила тризуб як Малий герб країни, роблячи його ключовим елементом Великого Державного Герба. Золотий тризуб на синьому щиті став офіційним національним символом України, відображаючи боротьбу за незалежність у XX столітті.

Вибір тризуба як державного символу підкреслив прихильність України до спадщини Української Народної Республіки. Цей знак відображає безперервність історичних традицій на українській землі. 28 червня 1996 року символ було затверджено в Конституції країни.

Великий Герб

25 серпня 2020 року Верховна Рада схвалила рішення про проведення конкурсу на найкращий проєкт Великого Державного герба України. Під час цього конкурсу Міністерство культури обрало два проєкти. Передбачається, що на основі одного з них буде створено Великий Державний герб України.Верховна Рада України на засіданні 24 серпня 2021 року в День Незалежності підтримала проєкт закону про великий герб у першому читанні.


Коментарі

Написати коментар

Дивитися всі Останні статті

Модули для Opencart 2, Опенкарт 3